Poród w karetce
Fot. Pogotowie ratunkowe/Emilia Chanczewska

Natan przyszedł na świat w karetce pogotowia

Siódme dziecko Elżbiety i Roberta z miejscowości Brody w gminie Chociwel, dorodny Natan, przyszedł na świat w karetce pogotowia. W rolę położnych wcieliło się dwóch młodych ratowników medycznych, Marcin Jakiel i Szymon Żabka. Gratulacje!

Natan ma 3 siostry i 3 braci. Urodził się 14 listopada 2022 roku, o godzinie 15.09. W nietypowym miejscu, bo w karetce pogotowia ratunkowego!

– Przyznamy, że sami jesteśmy zaskoczeni tak dużą liczbą porodów w naszych karetkach w tym roku, ale jednocześnie się tym faktem cieszymy – komentuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – W poniedziałek na pokładzie karetki zespołu Z01072 z Chociwla powitaliśmy kolejnego mieszkańca naszego regionu! Chłopiec urodził się w ambulansie pomiędzy miejscowościami Lisowo i Dzwonowo w powiecie stargardzkim. Poród przyjmowali nasi ratownicy medyczni Marcin Jakiel i Szymon Żabka. Maluszek ważący ponad 4 kg otrzymał 10 punktów w skali Apgar i wraz z dzielną mamą trafił do szpitala. Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia. Oby to było nasze jedyne spotkanie w karetce.