Radiowóz na ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek. Ulica Wojska Polskiego w Stargardzie.

Nerwowo zareagował na widok radiowozu na ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie. Miał narkotyki

W sądzie zakończy się sprawa 24-latka, przy którym stargardzcy policjanci znaleźli środki odurzające. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

Informacje w tej sprawie przekazała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. Sytuacja miała miejsce na ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie.

– Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali 24 – letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Mężczyzna stojąc na chodniku na widok radiowozu zareagował nerwowo. Zaniepokojenie i nerwowe zachowanie podczas kontroli dawało stróżom prawa uzasadnione przypuszczenie, że ma on coś na sumieniu. Podejrzenia były zasadne, ponieważ 24 – latek posiadał przy sobie środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli substancję, której posiadanie jest zabronione, a młodego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie.

Sprawa będzie miała finał w sądzie. 24-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard