Ulica Podmiejska w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Nie ma przejazdu! Utrudnienia przy wiadukcie na ulicy Składowej

Zamknięty dla ruchu został fragment ulicy Podmiejskiej w Stargardzie. To oznacza utrudniony dojazd do drogi pod wiaduktem.

Kierowcy, jadący od strony ul. Piłsudskiego i Podleśnej, w kierunku wiaduktu przy ulicy Składowej, wjeżdżając w ul. Podmiejską napotkają znak „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Nie obowiązuje on tylko dojazdu do posesji

Kolejny taki znak jest kawałek dalej, na ulicy Podmiejskiej. Tam ustawiono dodatkowy znak nakazujący skręt w prawo. W lewo, w kierunku wiaduktu nie można pojechać. Kto od tej strony wjedzie na ulicę Podmiejską, a takich kierowców nie brakuje, musi jechać w prawo z powrotem na ul. Podleśną i szukać innego dojazdu do drogi pod wiaduktem przy Składowej.

Od drugiej strony ulicy Podmiejskiej (od osiedla Kossaka) można dojechać pod wiadukt. Natomiast kierowcy jadący od wiaduktu nie mogą jechać w prawo w stronę ul. Podleśnej i Piłsudskiego. Muszą jechać w lewo i dokładać trochę drogi.

Utrudnienia nie mają związku z przebudową wiaduktu przy ulicy Składowej. Spowodowane są pracami wykonywanymi w pobliżu wiaduktu, gdzie budowane jest rondo. Robiony jest tam przepływ wodny. Swoje roboty wykonują Wody Miejskie (do niedawna MPGK) i wykonawca budowy tak zwanej obwodnicy północnej Stargardu. Fragment ulicy Podmiejskiej ma być zamknięty dla ruchu dzisiaj i jutro.