Lidl w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Nie udała mu się kradzież. Złodziejską akcję zakończył z rozbitym łukiem brwiowym

43-letni mężczyzna został zatrzymany przez ochronę sklepu w Stargardzie, kiedy próbował dokonać w nim kradzieży artykułów spożywczych i wiertarki. Dalej zajęli się nim policjanci, ale i ratownicy pogotowia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wczesnym wieczorem. Po godzinie 17 przed wejściem do sklepu Lidl przy ulicy 11 Listopada w Stargardzie zauważyliśmy policyjny radiowóz i karetkę pogotowia ratunkowego. Jak ustaliliśmy, służby przyjechały tam na interwencję w związku z kradzieżą sklepową.

Ratownicy pogotowia udzielali pomocy 43-letniemu stargardzianinowi, który został zatrzymany przez ochronę sklepu podczas próby kradzieży.

– Na skutek upadku doznał urazu łuku brwiowego – wyjaśnia Paulina Heigel, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Nie wyraził zgody na transport do szpitala.

Policjanci, którzy byli na miejscu, ustalili, że 43-latek próbował wynieść ze sklepu artykuły spożywcze i wiertarkę. Był nietrzeźwy.

– Wobec mężczyzny skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Stargardzie – informuje mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.