Ksiądz Krzysztof Antoń
Śp. ks. Krzysztof Antoń, fot. chrystusowcy.pl

Nie żyje pochodzący ze Stargardu ks. Krzysztof Antoń. Zmarł nagle

Dziś zmarł ksiądz Krzysztof Antoń. Pochodził ze Stargardu, do niedawna był proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata na osiedlu Chopina w Stargardzie. Miał 62 lata. W kapłaństwie był od 36 lat.

W ostatnim czasie – od sierpnia 2022 roku – ks. K. Antoń był proboszczem parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach.

Pokładając ufność w Jezusie Chrystusie, który jest zmartwychwstaniem i życiem zawiadamiamy o śmierci księdza proboszcza Krzysztof Antonia. Msza Święta za jego duszę zostanie odprawiona w dniu jutrzejszym tj. czwartek o godzinie 18:00. W dniu jutrzejszym podamy również kolejne informacje. – czytamy na parafialnym Facebooku.

Ks. Antoń TChr związany był także z nadbałtyckim Władysławowem.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Władysławowo. Mam bardzo smutną informację. Zmarł Honorowy Obywatel Gminy Władysławowo Ksiądz Krzysztof Antoń. Wyświęcony 19.05.1987 r., od 2005 r. do 2014 r. był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie. Ks. Antoń darzony był wielką sympatią i szacunkiem mieszkańców Władysławowa, jako człowiek zjednujący sobie ludzi, zarażający ich swoją pasją i dającym wsparcie w trudnych chwilach. Stanowił wzór nie tylko kapłana, ale także CZŁOWIEKA. Rodzinie, wszystkim bliskim i całej wspólnocie Zakonu Chrystusowców składam najszersze wyrazy współczucia. – napisał dziś wieczorem na Facebooku Roman Kużel, burmistrz nadmorskiego Władysławowa.

Ks. Krzysztof Antoń, jako kapłan Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, pracował także w polskiej parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie.

Przed dwoma laty ksiądz Krzysztof został dawcą komórek macierzystych, o czym można przeczytać na stronie fundacji DKMS.

Z naszych nieoficjalnych wiadomości wynika, że ks. Krzysztof zmarł nagle, na zawał serca.

W czwartek 31 sierpnia Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach zamieściła następujące informacje o pogrzebie:

Msza Święta za duszę księdza proboszcza Krzysztofa Antonia TChr zostanie odprawiona w czwartek i piątek o godzinie 18:00.

W piątek w kościele przez cały dzień odmawiamy Różaniec za śp. ks. Proboszcza. Prosimy Parafian o włączenie się – w miarę możliwości – w jakimś momencie dnia do wspólnej modlitwy.

Msza św. pożegnalna w obecności ciała śp. ks. Krzysztofa w naszym kościele w sobotę 2 września o g. 9:00.

Po Mszy św. ciało zostanie przewiezione do kościoła św. Jana Chrzciciela w Stargardzie, gdzie o g. 12:00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, a po niej odprowadzenie do kwatery chrystusowców na Cmentarzu Starym w Stargardzie.

WAŻNE!

Parafian, którzy chcieliby wziąć udział w pogrzebie w Stargardzie, a nie mają własnego transportu, proszę o zapisanie się na autokar w zakrystii.