2 promile
Fot. KPP Stargard

Niespokojnie na ulicy Spokojnej w Stargardzie. Pijany kierowca wiózł puszki po piwie na siedzeniu pasażera

Stargardzka drogówka wyeliminowała z ruchu drogowego kolejnego niebezpiecznego kierującego. Został zatrzymany po tym jak popełnił wykroczenie drogowe. Okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu.

– Stargardzcy policjanci podczas patrolowania miasta na ulicy Spokojnej zauważyli osobowe renault, którego kierujący w trakcie manewru skręcania nie włączył kierunkowskazu. Policjanci widząc to wykroczenie postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Na miejscu pasażera leżały puszki po piwie. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierujący został zatrzymany i doprowadzony na policyjną komendę do dalszych czynności.

– Stracił prawo jazdy. Dokument ze sporządzonymi przez policjantów materiałami trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard