Potrącenie ulica Warszawska
Fot. Grzegorz Drążek

Nietrzeźwą rowerzystkę zawiało i uderzyła w ciężarówkę

53-letnia rowerzystka została ranna w wyniku uderzenia w naczepę pojazdu ciężarowego.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 9 na ulicy Warszawskiej w Stargardzie. Rowerzystka jechała w kierunku wiaduktu prawym pasem. Obok, lewym pasem jechał pojazd ciężarowy.

– Wstępne ustalenia policjantów mówią o tym, że w pewnym momencie kobieta straciła kontrolę nad rowerem, zarzuciło ją i uderzyła w bok naczepy – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Rowerzystka jechała w stanie nietrzeźwości, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

53-letnia rowerzystka, mieszkanka jednej z podstargardzkich miejscowości, została przetransportowana do stargardzkiego szpitala. Obrażenia nie zagrażają jej życiu. Na razie nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja. 49-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Na miejscu działają stargardzcy policjanci. Ustalane są dokładne okoliczności zdarzenia. Przez jakiś czas były utrudnienia w ruchu. Jezdnia w kierunku wiaduktu wyłączona została z ruchu. Ruch w obie strony odbywał się drugą jezdnią. Ruchem kierowali policjanci.