Trzeźwy poranek
Fot. KPP Stargard

(Nie)trzeźwy poranek. Dwóch kierowców po alkoholu, jeden bez prawa jazdy

Stargardzcy policjanci kontrolowali wczoraj stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Uwagę zwracali też na pieszych nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

– W miniony poniedziałek, w godzinach od 6 do 10, policjanci stargardzkiej komendy na terenie naszego powiatu przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek” – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kontrolowali też stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci. Baczną uwagę zwracali również na pieszych nie stosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Były to wzmożone kontrole pojazdów, pieszych i większa liczba patroli.

– Akcja miała na celu eliminowanie z dróg kierujących na tak zwanym podwójnym gazie, również kierujących, którzy prowadzili auta po zażyciu środków odurzających – wyjaśnia Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Kontrolowany był także sposób zachowania się kierowców wobec pieszych. Policjanci bacznie także przyglądali się pieszym, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego.

Policjanci dokonali blisko 500 badań stanu trzeźwości kierujących.

– Zatrzymali dwóch kierujących będących pod wpływem alkoholu. W ręce policjantów wpadł także kierowca, który nie stosował się do wyroku sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – podsumowuje wczorajszą akcję Justyna Siwarska.

Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiedzialni są zarówno kierujący, jak i piesi, a pieszy w konfrontacji z pojazdem ma małe szanse na nieodniesienie obrażeń. Koncentracja, rozwaga, a także wzajemny szacunek na drodze pozwolą na uniknięcie wielu zdarzeń drogowych.

mł. asp. Justyna Siwarska