Trzeźwy poranek
Fot. KPP Stargard

(Nie)trzeźwy poranek. Czterech złapanych na podwójnym gazie

39-latek prowadził fiata mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany został przez stargardzką policję w Żukowie, w poniedziałek rano. To tylko jeden z czterech nietrzeźwych kierowców.

W poniedziałek 10.10 rano policjanci na terenie powiatu stargardzkiego przeprowadzili działania kontrolno– prewencyjne „Trzeźwy poranek”. Ich celem było eliminowanie z dróg kierowców pod wpływem alkoholu – informuje KPP Stargard.

Spośród blisko 300 osób przebadanych na zawartość alkoholu w organizmie, 4 kierowców poruszało się na „podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista prowadził auto mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie! – podsumowuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Pierwszego kierującego – mercedesem – stargardzka drogówka zatrzymała na ul. Wyszyńskiego w Stargardzie. 31-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejnego kierującego, 51-latka, mundurowi zatrzymali na ul. Składowej. Kierowca osobowego nissana miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trzecim nietrzeźwym kierującym okazał się 39-latek, który w Żukowie kierował fiatem mając blisko 2 promile alkoholu. Kilkanaście minut później patrol stargardzkich dzielnicowych zatrzymał do kontroli drogowej kierującego renault mającego ponad 0,5 promila.

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Trzeźwość za kierownicą obowiązuje nas wszystkich, każdego dnia o każdej porze. Od tej zasady nie ma wyjątków. Apelujemy więc o rozsądek i trzeźwość za kierownicą zawsze i wszędzie. Bądźmy odpowiedzialni na drodze. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale często ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach!

mł.asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard