Trzeźwy poranek
Fot. KPP Stargard

(Nie)Trzeźwy poranek na stargardzkich drogach

Trzech kierujących pod wpływem alkoholu oraz kilkunastu z mandatami za naruszenie zasad ruchu drogowego to bilans policyjnej akcji „Trzeźwy kierujący”.

– Stargardzcy dzielnicowi I Rewiru z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Trzeźwy kierujący”, których głównym celem było eliminowanie z dróg najniebezpieczniejszych kierowców, do których należą jeżdżący pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Stargardzkie patrole ruchu drogowego oraz prewencji można było spotkać w godzinach porannych na terenie naszego miasta, gdzie policjanci ustawili punkty kontrolne. Pod lupę brany był także stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i posiadanie niezbędnej dokumentacji.

Efektem działań było sprawdzenie trzeźwości u kilkuset osób kierujących pojazdami.

– Wśród tak dużej ilości skontrolowanych na podwójnym gazie funkcjonariusze stargardzkiej komendy zatrzymali trzech kierujących, którzy kierowali będąc pod wpływem alkoholu – podsumowuje Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Za naruszenie przepisów ruchu drogowego kilkanaście osób ukaranych zostało mandatami karnymi.

Trzeźwość za kierownicą obowiązuje nas wszystkich, każdego dnia o każdej porze. Od tej zasady nie ma wyjątków. Apelujemy więc o rozsądek i trzeźwość za kierownicą zawsze i wszędzie. Bądźmy odpowiedzialni na drodze. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale często ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach.

mł. asp. Justyna Siwarska