Basteja
Fot. Emilia Chanczewska

Noc Muzeów 2022 na Rynku Staromiejskim i w Bastei

W sobotę 21 maja, od godziny 18 do północy, Muzeum w Stargardzie zaprasza na ciekawe spotkanie z duchami historii. Odbędzie się w Bastei, w parku Piastowskim oraz w Odwachu przy Rynku Staromiejskim. Wstęp wolny.

W Bastei w parku Piastowskim odbędzie się polowanie na duchy! – zapowiadają stargardzcy muzealnicy. – Cztery postacie wyjęte wprost z kart historii będą przechadzać się po korytarzach, a każdy, kto je złapie, sfotografuje się z nimi i opublikuje zdjęcie w mediach społecznościowych z hashtagiem #duchybastei będzie miał szansę na zdobycie pamiątki z tego wyjątkowego wieczoru. W kamienicy i Odwachu przy Rynku Staromiejskim przeprowadzimy polowanie na materialne „duchy” przeszłości bliskiej i dalekiej, mianowicie nasi goście będą mogli tropić pomniki i upamiętnienia oraz oznaczać je na mapie. Każdy, kto prawidłowo wskaże lokalizację wszystkich miejsc, weźmie udział w losowaniu upominków.

W „Aptece pod Złotą Gwiazdą”, czyli na wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków”, z Apteką „Nowa” przygotowany będzie kącik alchemiczno-magiczny.

Za kontuarem pojawią się farmaceutka i zielarka, które przyrządzać będą zdrowe napary z ziół, a także pomogą w rozszyfrowaniu tajemniczych recept z symbolami alchemicznymi – zapowiada MAH Stargard. – Goście zaś, oprócz spróbowania magicznych właściwości ziół, będą mogli odszukać tajemne symbole ukryte na wystawie i zrekonstruować recepty. Dla najbardziej dokładnych przygotowane zostały niezwykłe nagrody: alchemiczno-magiczne gry planszowe i muzealne upominki!

Oprócz tego, o godzinie 20 spod pomnika kolejarza na Rynku Staromiejskim, wyruszy spacer z przewodnikami pod hasłem „Pomnikowe Love”.

Noc Muzeów potrwa w sobotę 21 maja od godziny 18 do północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.