Stargardzcy policjanci zatrzymali dwie osoby, które odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży z włamaniem na terenie Stargardu.
Stargardzka policja przekazała dzisiaj informacje na ten temat. Jak relacjonuje policja, w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie poinformował kierownika referatu patrolowo-interwencyjnego, że prawdopodobnie ktoś próbuje się włamać do jednego z lokali gastronomicznych w Stargardzie.
– Funkcjonariusz niezwłocznie poinformował pozostałe patrole i wszyscy skierowali się na miejsce zdarzenia – wyjaśnia asp. Wojciech Jędrych, oficer prasowy KPP Stargard. – W trakcie dojazdu policjant zauważył osobę ubraną na czarno, w bluzie z kapturem, która przy użyciu łomu usiłowała wyważyć drzwi do lokalu. Na widok funkcjonariusza sprawca odrzucił narzędzie i podjął próbę ucieczki, jednak po krótkim pieszym pościgu został zatrzymany.
Zatrzymaną osobą okazała się być 26-letnia kobieta. Krótko później policja zatrzymała jeszcze jedną osobę w tej sprawie.
– Policjanci zatrzymali również drugiego sprawcę, 50-letniego mężczyznę – informuje asp. Wojciech Jędrych. – Sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

