Stargard skoda policja pościg
Fot. KPP Stargard

Nocny pościg policji w Stargardzie za młodymi ludźmi w skodzie. Mijał kolejne ulice, uderzał w auta

Po policyjnym pościgu ulicami Stargardu zatrzymany został 31-latek, który był poszukiwany listem gończym i nie miał uprawnień do kierowana pojazdami. Znaleziono też przy nim narkotyki.

W nocy z poniedziałku na wtorek policja w Stargardzie ruszyła w pościg za pojazdem, którego kierowca zignorował policyjne sygnały. O zdarzeniu poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Do zdarzenia doszło w nocy około godziny 2 – informuje asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard. – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Skłodowskiej-Curie zauważyli samochód osobowy marki skoda, którym podróżowała grupa młodych osób. Na widok patrolu policji osoby zaczęły się nerwowo rozglądać, dlatego też policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dźwiękowych i błyskowych nakazali kierowcy zatrzymanie samochodu. Mężczyzna zamiast zatrzymać auto gwałtownie przyspieszył. Jechał całą szerokością jezdni stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Rozpoczął się policyjny pościg za skodą z młodymi ludźmi w środku.

Kierujący z dużą prędkością mijał kolejne ulice, skręcił w boczną drogę i tam został zatrzymany, na ulicy Grodzkiej. Podczas ucieczki uszkodził pojazdy, które zaparkowane były na ulicy.

asp. Justyna Siwarska

Policjanci ustalili podczas dalszych czynności, że 31-latek, który kierował skodą, nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił.

– Dalsza kontrola ujawniła środki odurzające, które mieszkaniec Stargardu miał przy sobie – dodaje Justyna Siwarska.

Policjantka informuje też, że 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

– Dzisiaj trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę – poinformowała we wtorek asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Odpowie za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli drogowej polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie środków odurzających, jazdę bez uprawnień oraz za szereg innych wykroczeń, których się dopuścił.