Stargard Akademia Ruchu Psa i Kota właścicielki akademii
Fot. Akademia Ruchu Psa i Kota w Stargardzie

Nowa miejscówka dla zwierzolubów ze Stargardu i okolic. Akademia Ruchu Psa i Kota FLOW już otwarta!

W Stargardzie powstało wyjątkowe miejsce dla zwierząt i z myślą o zwierzętach. Pod jednym adresem działają fizjoterapeutka zwierząt, zoopsycholog i groomerka. Można już umawiać się na wizyty.

– Akademia Ruchu Psa i Kota FLOW, przy ulicy Reja 7 w Stargardzie, to nowa miejscówka dla wszystkich zwierzolubów ze Stargardu i okolic – mówi Magdalena Gabory-Kryńska, pomysłodawczyni utworzenia takiego miejsca.

Razem z Magdaleną Gabory-Kryńską, fizjoterapeutką zwierząt, Akademię Ruchu Psa i Kota FLOW w Stargardzie stworzyły behawiorystka i zoopsycholog Katarzyna Wawryniuk oraz groomerka Bibiana Brunelliso.

I tak wspólnymi siłami powstało FLOW – miejsce pracy praktycznej z psami i kotami, jak również akademia, gdzie będą odbywać się liczne spotkania edukacyjne dla opiekunów psów oraz kotów, a także specjalistów z branży zoologicznej i weterynaryjnej.

Akademia Ruchu Psa i Kota FLOW w Stargardzie

W akademii znajdują się:

 • Sala do ćwiczeń – zarówno dla zwierząt które wymagają terapii ruchowej, jak i dla zwierząt zdrowych, którym chcemy poprawić kondycję fizyczną.
 • Bieżnia wodna – najbezpieczniejsza forma terapii ruchowej, która doskonale sprawdza się w przypadku schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, pozwala kontrolować wagę w przypadku zwierząt z nadwagą, otyłością. Polecana także psom sportowym w celu poprawy wydajności mięśniowej oraz wzmocnienia układu sercowo-oddechowego.
 • Sala do treningu integracji sensorycznej (SI) – w tej sali wykorzystywane są innowacyjne metody pracy nad diagnostyką i terapią zaburzeń zachowania psów mających swe źródło w zaburzeniach integracji sensorycznej. Poprawia nastrój zwierzęcia i jego postrzeganie świata, wpływa na propriocepcję oraz wspiera analizę informacji i bodźców płynących z otoczenia. Tym samym prowadzi do profilaktyki behawioralnej i modyfikacji zachowań niepożądanych.
 • Sala pielęgnacji i strzyżenia zwierząt – groomerka zadba o uszy, paznokcie, pazury zwierząt. Wkrótce sala zostanie wyposażona w nowoczesną wannę z hydromasażem z funkcją ozonowania, która przyda się dla zwierząt mających problemy dermatologiczne.
 • Gabinet do zabiegów fizykalnych i manualnych, w tym m.in. laseroterapia, pole magnetyczne, masaż, terapia powięzi i tkanek głębokich, terapia punktów spustowych, akupunktura weterynaryjna.
 • Gabinet zoopsychologa, gdzie w kameralnych warunkach prowadzone są konsultacje behawioralne.

Akademia Psa i Kota FLOW, przy ulicy Reja 7 w Stargardzie, już działa i już można umawiać się na wizyty. Obowiązuje rezerwacja terminów.

Magdalena Gabory-Kryńska, zoofizjoterapeutka

 • tel. 697 691 906
 • BOOKSY 24/7 flowstargard.booksy.com

Bibiana Brunelliso, groomerka

 • tel. 451 196 357
 • BOOKSY wkrótce

Katarzyna Wawryniuk, behawiorystka, zoopsycholog

 • tel. 663 580 021
 • BOOKSY 24/7 flowstargard.booksy.com