Stargard budowa lodowisko zadaszenie
Fot. Grzegorz Drążek

Nowe lodowisko w Stargardzie z zadaszeniem

Po trzech tygodniach od rozpoczęcia prac stoi już konstrukcja, pod którą zbudowane zostanie nowe lodowisko w Stargardzie.

W połowie października informowaliśmy na naszych łamach, że u zbiegu ulic Sportowej i Brzozowej w Stargardzie powstanie lodowisko. Dziś byliśmy w tym miejscu i pokazujemy, co już tam zostało zrobione.

Niemal w całości wykonano konstrukcję, pod którą stanie nowe lodowisko. Pozostał do zamontowania niewielki fragment pokrycia dachowego. Cały obiekt ma długość 55 metrów i szerokość 25 m. Samo lodowisko będzie szerokie na 23 metry, a długie na 43 m. Część obiektu wykorzystana zostanie na inne cele, na przykład wypożyczalnię łyżew.

Zadaszone lodowisko przy stadionie lekkoatletycznym im. dr Jerzego Cieśli to będzie nowość w Stargardzie. Poprzednie sezonowe lodowisko, które działało najpierw za pływalnią przy ulicy Szczecińskiej, następnie obok Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Portowej, było odkryte. Lodowiskiem zarządzać będzie, tak jak dotychczas, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Otwarcie planowane jest na grudzień.

Stargard budowa lodowiska zadaszonego
Fot. Grzegorz Drążek