Stargard przychodnia terapii ulica Składowa
Fot. Grzegorz Drążek

Nowe miejsce pomocy dla alkoholików i ich bliskich. Za darmo dla mieszkańców Stargardu

W Stargardzie, przy ulicy Składowej 2a, rozpoczęła działalność Przychodnia Terapii. Po bezpłatną pomoc zgłaszać się mogą uzależnieni od alkoholu i ich bliscy. Wcześniej należy się telefonicznie zarejestrować na spotkanie.

Przychodnia działa w budynku po Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie.

– Placówkę prowadzi Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA” – informuje stargardzki magistrat. – Na miejscu doświadczeni terapeuci wspierają osoby uzależnione od alkoholu, które korzystają tam również z rehabilitacji.

Przychodnia działa od poniedziałku do piątku. Osoby, które chciałyby skorzystać z fachowej pomocy, powinny najpierw zarejestrować się na spotkanie. Numer telefonu 603-816-818 (wtorek 8-10 i 18.30-19, środa 10-11, czwartek 14-16).

Bezpłatna terapia jest dostępna dla mieszkańców Stargardu, którzy zmagają się z uzależnieniem od alkoholu. Na miejscu pomoc mogą dostać również współuzależnieni – członkowie rodzin i bliscy oraz osoby z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików).

Urząd Miejski w Stargardzie

Budynek przy Składowej 2a należy do miasta Stargard. Z budżetu miasta na prowadzenie Przychodni Terapii w tym roku przekazane zostanie 100 tysięcy złotych. Pod tym adresem działa także Regionalne Centrum Kryzysowe, niosące pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy stargardzkiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu i Stowarzyszenie „Godna Przyszłość”.