Wiadukt przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Nowe zasady pod wiaduktami. Piesi nie powinni, ale próbują przechodzić

Droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie jest już otwarta dla ruchu pojazdów, natomiast droga pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej została zamknięta.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w okolicy wiaduktów w centrum Stargardu zostały wprowadzone w poniedziałek, 25 lipca.

Tak jak zapowiadały PKP PLK, otwarta dla ruchu, ale tylko pojazdów, została droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Nawierzchnia nie jest w najlepszym stanie po tym, jak rozebrana została połówka tego wiaduktu, ale przygotowano ją na tyle, by ruch pojazdów mógł się odbywać.

Piesi nie mogą tamtędy przechodzić. Mimo to są osoby, które próbują przedostać się pod wiaduktem z jednej jego strony na drugą. Stargard.News był świadkiem, jak mężczyzna przedostał się za ogrodzenie od strony ulicy Bogusława IV i bokiem chciał przejść i wyjść od strony ronda Pionierów Stargardu. Po tamtej stronie ogrodzenie zostało lepiej zabezpieczone i pieszy nie był w stanie go pokonać i zawrócił.

Po poniedziałkowych zmianach zamknięta jest droga pod wiaduktem przy ulicy Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Wcześniej mogły tamtędy przejeżdżać pojazdy, a piesi nie mogli przechodzić. Pieszym pozostaje kierować się pod wiadukt przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego lub iść przejściem z dworca kolejowego na centrum przesiadkowe przy ulicy Towarowej.