Dom Kultury Kolejarza w Stargardzie
Fot Grzegorz Drążek

Nowy dyrektor stargardzkiego „zetzeku”. Z SCK do DKK

Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” wybrało nowego dyrektora Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Decyzję podjęło po konsultacjach z władzami samorządowymi Stargardu.

Wybór nowego dyrektora stargardzkiego „zetzeku” jest koniecznością po tym, jak 27 maja tego roku zmarł po ciężkiej chorobie wieloletni dyrektor tej placówki Stanisław Bartniczak.

Właścicielem Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, przez wielu mieszkańców zwanego zetzekiem, jest Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”. Stowarzyszenie to nowego dyrektora wybrało po zasięgnięciu opinii stargardzkiego samorządu. Z kasy miasta od lat przekazywane są pieniądze na działalność tej placówki, w budynku przy ulicy Szczecińskiej 17 mają siedzibę różne stargardzkie stowarzyszenia.

Na dyrektora DKK wybrana została Agnieszka Garczyńska, dotychczas pracująca w Stargardzkim Centrum Kultury. Kilka dni temu nie chciała potwierdzić naszych nieoficjalnych wtedy informacji dotyczących propozycji, którą otrzymała, objęcia stanowiska dyrektora Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, nazywając je plotkami. Jak widać, nasze informacje były wiarygodne, co potwierdził dzisiaj stargardzki magistrat.

– Według mojej wiedzy Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” zdecydowało się zatrudnić na stanowisku dyrektora DKK Agnieszkę Garczyńską – wyjaśnia Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu Rafała Zająca. – To człowiek z wieloletnim stażem na stanowisku kierowniczym, ale przede wszystkim z ogromnym doświadczeniem zawodowym we współpracy ze środowiskiem seniorów, kultury i organizacji pozarządowych. Taki wybór cieszy prezydenta, ponieważ Agnieszka Garczyńska kierując DKK, da możliwość kontynuacji dobrych tradycji w tej placówce.

Niebawem, bo 1 lipca, Agnieszka Garczyńska rozpocznie pracę na nowym stanowisku w DKK Stargard.

Bardzo nam zależy, żeby nadal kompleksowo wspierane były tam podmioty trzeciego sektora, a kolejne pokolenia utalentowanych stargardzian mogły się rozwijać

Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu

.