SP 3 Stargard remont tynków
W SP 3 trwa właśnie remont elewacji. Odświeżany jest tynk, fot. Emilia Chanczewska

Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie wybrany

Z powodu nagłej śmierci wieloletniego dyrektora stargardzkiej trójki, Romualda Bobrowicza, była konieczność wyboru nowego dyrektora SP 3. Został nim stargardzianin Arkadiusz Rozwód.

Konkurs opublikowany został 22 maja br.

Swoje kandydatury zgłosiły dwie osoby: Arkadiusz Rozwód i Stanisława Szczepaniak-Malicka – informuje Stargard.News Piotr Styczewski, rzecznik prasowy z Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Komisja konkursowa wyłoniła Arkadiusza Rozwoda. W najbliższych dniach prezydent zatwierdzi konkurs. Wtedy możliwe będzie też wydanie zarządzenia w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora trójki na najbliższe 5 lat, licząc od 1 września.

Arkadiusz Rozwód to znany w środowisku oświatowym, sportowym oraz samorządowym stargardzianin. Ostatnio – od 1 września 2019 – sprawował stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Dąbrowie. Zasiada w Radzie Powiatu Stargardzkiego VI kadencji, w Klubie Samorządowym. Jest trenerem siatkówki w klubie Bodek SASVOLLEY Stargard. Wcześniej współprowadził siatkarki w Spójni.

– W roku szkolnym 2016/2017 byłem dyrektorem Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, o profilu piłka nożna – wspomina Arkadiusz Rozwód. – Po przekształceniu zostałem wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3, byłem nim w latach 2017-2019. Tak się złożyło, że wracam do SP 3. Chciałbym stworzyć szkołę w pełni kompletną, która może konkurować z innymi, strice sportową, ale nie zapominając o uczniach klas niesportowych. Kierunki wytyczone obecnie to piłka nożna i koszykówka, i prawdopodobnie przy tym zostaniemy, co będziemy ustalać z organem prowadzącym – Miastem. Szkoła ma bardzo dobrą bazę dla każdej dyscypliny sportu.

Co oznacza „szkoła kompletna”?

Kompletna – to znaczy dobrze przygotowani nauczyciele, którzy odpowiednio przygotują uczniów, wyposażona – o co dbał pan dyrektor Bobrowicz, bezpieczna, wychowująca i szkoląca bardzo dobrze pod względem sportu oraz przygotowania na kolejny etap życia – wyjaśnia Arkadiusz Rozwód. – Chciałbym przenieść do SP 3 w Stargardzie motto mojej obecnej szkoły, by była to szkoła, w której każdy uczeń może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Arkadiusz Rozwód
Arkadiusz Rozwód, fot. Grzegorz Drążek