Stargard park ride
Fot. Grzegorz Drążek

Nowy parking w Stargardzie powoli się zapełnia. Z Park&Ride na dworzec PKP

Coraz więcej pojazdów można zobaczyć na parkingu przy ulicy Barnima w Stargardzie. W sektorze najbliżej centrum miasta często zajęte są wszystkie miejsca.

Po otwarciu parkingu Park&Ride tylko nieliczne miejsca tam były zajęte. Kiedy byliśmy tam pierwszego dnia, doliczyliśmy się 17 aut osobowych. Tymczasem tylko dla samochodów osobowych jest tam 300 miejsc. Dzisiaj, dziesięć dni po otwarciu parkingu, jest już inaczej. W środku dnia zaparkowanych jest tam ponad 50 samochodów.

Stargardzcy kierowcy powoli zaczynają korzystać z nowego, dużego parkingu. Na razie parkują przede wszystkim w sektorze najbliżej centrum miasta. Na innych sektorach stoją pojedyncze auta. W części przeznaczonej dla autokarów także częściej niż na początku można zobaczyć takie pojazdy.

Otwarty niedawno duży parking przy ulicy Barnima w Stargardzie to nie tylko możliwość postawienia tam samochodu. Miejsce to połączone zostało z dworcem kolejowym. Bezpośrednio z parkingu można przejść na peron 1. Tak ma właśnie działać parking w systemie Park&Ride, że na parkingu kierowcy zostawiają auta i przesiadają się do pojazdów transportu publicznego, na przykład idą na pociąg.