Przy pomniku patriotycznym
Przy pomniku patriotycznym, fot. Grzegorz Drążek, archiwum

Obchody w Stargardzie 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę 3 maja 2023 roku można wziąć udział w uroczystości przy pomniku Stargardzianie Ojczyźnie, we mszy w kolegiacie oraz w apelu na Rynku Staromiejskim.

Na godzinę 10.30 tego dnia zaplanowane jest złożenie kwiatów przy Pomniku patriotycznym Stargardzianie Ojczyźnie, stojącym między ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego.

Na godzinę 11 msza w intencji Ojczyzny, z udziałem wojskowej asysty honorowej, pocztów sztandarowych szkół, służb, organizacji społecznych i kombatanckich, w kolegiacie.

Po mszy, około godziny 12, będzie uroczysty apel stanu osobowego jednostek wojskowych Garnizonu Stargard, na Rynku Staromiejskim. Jak zazwyczaj, będzie tam można oglądać wojskowy sprzęt, będzie też poczęstunek grochówką.

Jak informuje UM Stargard, w środę 3 maja, w godzinach 7-16, zamknięte będą ulice: Kramarska, Mariacka i fragment ul. Grodzkiej – miejsca postojowe na skrzyżowaniu z ul. Mieszka I. Niedostępny będzie parking między ratuszem a kolegiatą. Kierowcy są proszeni o wcześniejsze przestawienie samochodów pozostawionych w tych miejscach.

Konstytucja

Mieszkańców do wspólnych obchodów zapraszają: Iwona Wiśniewska stargardzki starosta, Rafał Zając prezydent Stargardu, ks. Janusz Posadzy proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata oraz płk Mirosław Postołowicz dowódca garnizonu Stargard.

Konstytucja