Ulica Szczecińska
Ulica Szczecińska wieczorem, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Obywatelskie zatrzymanie na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. Pijana 34-latka prowadziła opla

W czwartek 13 lipca 2023 roku, przed godziną 22, jeden ze stargardzkich kierowców – żołnierz 2 bsap. – zatrzymał na Szczecińskiej nietrzeźwą kierującą oplem.

– Właściwa decyzja mieszkańca Stargardu doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwej kierującej Kobieta wsiadła za kierownicę opla mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Świadomy zagrożenia świadek zdarzenia szybko zareagował powiadamiając policję i udaremniając dalszą jazdę nietrzeźwej kobiety – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 22. Stargardzianin jadąc ulicą Szczecińską zauważył samochód marki opel, którego kierująca jechała całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu stargardzianin nie czekając ani chwili zajechał jej drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy, który na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki.

Po badaniu przez policję okazało się, że kierująca oplem ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem 34-latka została zatrzymana i doprowadzona na komendę policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Kobieta usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności – jak informuje KPP Stargard.

Jak się okazuje, obywatelskiego zatrzymania dokonał żołnierz z 2 stargardzkiego batalionu saperów. Informuje o tym na swoim Facebooku 12 Brygada Zmechanizowana:

„BRAWO DLA SAPERA BŁĘKITNEJ BRYGADY

Żołnierz 2. Stargardzki Batalion Saperów, widząc zagrożenie, dziwne zachowanie kierowcy pojazdu osobowego, sprawnie uniemożliwił dalszą jazdę po drodze i poinformował o tym fakcie odpowiednie służby drogowe.

Policja stwierdziła, że kierowca był pijany. Wszyscy wiemy, jak wiele złego może zrobić kierowca pijany lub pod wpływem różnych środków odurzających…

PRAWIDŁOWA REAKCJA ŻOŁNIERZA, NIE POZOSTAŁ OBOJĘTNY. BRAWO.”

Takie zachowanie świadków zdarzenia jest godne pochwały, bo nieświadomie każdy z nas bądź naszych bliskich może stanąć na drodze nietrzeźwemu kierowcy, a wtedy skutki mogą być tragiczne. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard