bio star worki
Fot. Grzegorz Drążek

Odbiór odpadów z budowy, remontu, rozbiórki na terenie gminy Stargard na dwa sposoby

Bio Star Stargard przygotował nową ofertę dla mieszkańcówmiejscowości w gminie Stargard dotyczącą odbioru odpadów powstających podczas remontów.

W ofercie spółki miejskiej ze Stargardu chodzi o odbiór odpadów z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych na terenie gminy wiejskiej Stargard. To na przykład odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, ziemia, szkło (odpad ciężki), zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia (odpad lekki).

– Odbiór odpadów, w zależności od posiadanych ilości, możliwy jest na dwa sposoby: w systemie kontenerowym i workowym typu Big Bag o pojemności metra sześciennego – wyjaśnia Radosław Wilk, dyrektor do spraw ekonomicznych i controlingu w Bio Star Stargard.

Kontenerowy system odbioru odpadów dotyczy większej ilości odpadów przewidzianych do utylizacji. Kontenery podstawiane są na 5 dni roboczych.

Rozmiary kontenerów:

  • 5 metrów sześciennych (5000 litrów)
  • 6 metrów sześciennych (6000 litrów)
  • 7 metrów sześciennych (7000 litrów)
  • 8 metrów sześciennych (8000 litrów)
  • 16 metrów sześciennych (16 000 litrów)
  • 25 metrów sześciennych (25 000 litrów)
  • 30 metrów sześciennych (30 000 litrów)

Odbiór odpadów za pomocą worka typu Big Bag dotyczy mniejszych ilości odpadów. Pobrane worki należy zgłosić do odbioru w ciągu 60 dni.

– Wskazanie miejsce ustawienia kontenera i worka typu Big Bag leży w gestii i na odpowiedzialność klienta, miejsce powinno być utwardzone, tak aby samochód ciężarowy miał możliwość odbioru kontenera lub worka typu Big Bag – informuje Bio Star Stargard.

Zamówienie kontenera lub worka typu Big Bag można zrealizować w Biurze Obsługi Mieszkańców Bio Star Stargard, przy ulicy Bogusława IV 15 w Stargardzie.

Więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu 91-577-01-69.

Bio Star Stargard