Stargardzki gryfik odnaleziony
Fot. Grzegorz Drążek

Odnaleziony stargardzki gryfik trafi do naprawy. Sprawcy kradzieży będą poszukiwani

Urzędnicy mają już u siebie stargardzkiego gryfika, który został przez nieznanych sprawców zabrany z ulicy Wyszyńskiego w centrum Stargardu. Sprawa zostanie zgłoszona policji. Sprawcy będą ustalani.

Stargardzki gryfik odnaleziony
Fot. Grzegorz Drążek

Gryfik stał przy przystanku autobusowym na ulicy Wyszyńskiego, od strony osiedla Tysiąclecia. Ktoś oderwał, albo odciął, go od podłoża i zabrał. Odnaleziony został kilkaset metrów dalej, na parkingu na ulicy Skarbowej.

Mieszkańcy, którzy zauważyli go przy aucie, zanieśli figurkę do pobliskiego sklepu Żabka. Panie ze sklepu go zabezpieczyły. Kiedy jeden z naszych czytelników poinformował nas o tym, pojechaliśmy do tego sklepu. W porozumieniu z rzecznikiem prezydenta Stargardu panie przekazały nam gryfika, a my dzisiaj zawieźliśmy go do urzędu miejskiego.

Sprawa będzie zgłoszona policji, będziemy też zabiegać o wypłatę z ubezpieczenia.

Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu

Po oficjalnym zgłoszeniu sprawy, policja będzie próbowała ustalić sprawców dewastacji i kradzieży stargardzkiego gryfika.

Figurka trafi najprawdopodobniej do firmy, która wykonała dla Stargardu szesnaście gryfików, jako atrakcję turystyczną. Tam zostanie naprawiona, a następnie ponownie ustawiona na swoim miejscu na ulicy Wyszyńskiego.

Stargardzki gryfik odnaleziony
Fot. Grzegorz Drążek