Out of MindOut of Mind
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Ognisty koncert Out of Mind podczas długiego weekendu z kulturą

Koncerty, ale także kino, wystawa i teatr ognia. Od piątku aż do poniedziałku stargardzianie i ich wakacyjni goście mogą korzystać z przygotowanych propozycji kulturalnych.

Zebraliśmy dla was w tym materiale interesujące wydarzenia, które mają się odbyć od jutra aż do poniedziałku. Na wszystkie wstęp jest nieodpłatny.

PIĄTEK, 5 sierpnia

Kino na leżakach, a w nim polska komedia m.in. ze stargardzianką Ewą Kasprzyk „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”. Teatr letni w parku Chrobrego, godzina 22. Wstęp wolny.

SOBOTA, 6 sierpnia

Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej ze Szczecina zaprasza nad Miedwie na wernisaż poplenerowy XX Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych SAIE. Godzina 14, amfiteatr w Morzyczynie. Godzina 18 – koncert artystów z SAIE. Jak informuje Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance, oprócz artystów z SAIE będzie można posłuchać występu Zespołu Folklorystycznego Kalina z Kobylanki. Wstęp wolny.

Kolegiata NMP Królowej Świata zaprasza na godzinę 19, na mistrzowski recital uznanego gitarzysty klasycznego Krzysztofa Meisingera. Wstęp wolny.

Krzysztof Meisinger – classical guitarist jest nam wszystkim dobrze znany – informuje na parafialnym Facebooku Kolegiata NMP Królowej Świata. – To dzięki niemu mogliśmy usłyszeć w Stargardzie m.in. Sumi Jo czy Alicję Węgorzewską. W tym roku Krzysztof wystąpi solo. Wiemy jednak, że kościół wypełni się nie tylko dźwiękami gitary, ale także zmieni swoje wizualne oblicze dzięki oświetleniu, które jest szykowane.

NIEDZIELA, 7 sierpnia

Koncert stargardzkiego rockowego zespołu Out of Mind (na zdjęciu) ze świetną wokalistką Anną Blejder, połączony z widowiskowym pokazem teatru ognia Fire Arrow z SCK. Teatr letni, godzina 20. Wstęp wolny.

PONIEDZIAŁEK, 8 sierpnia

W cyklu koncertów jazzowych na Pomorzu Zachodnim: Dorrey Lin Lyles, Sylwester Ostrowski, Jazz Brigade, Unleashed Cooperation (ze stargardzianinem Krzysztofem Kuśmierkiem na saksofonie) zagrają w teatrze letnim, o godzinie 19. Wstęp wolny.

Ten koncert to „Cykl koncertów jazzowych na Pomorzu Zachodnim”. Będzie to swoista rozgrzewka przed koncertami na jednym z najważniejszych festiwali jazzowych Europy Amersfoort World Jazz Festival w Holandii – podkreśla Maciej Dura-Pomarański ze Stargardzkiego Centrum Kultury, które organizuje cykl wakacyjnych wydarzeń COOLturalne wakacje w Stargardzie, odbywających się w teatrze letnim w parku Chrobrego.