Koncert jubileuszowy Orkiestry Camerata Stargard

Orkiestra Camerata Stargard pięknie nam gra już od 5 lat! Koncert Jubileuszowy w niedzielę 3 grudnia

Serenady Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Karłowicza i Edwarda Elgara to program Koncertu Jubileuszowego, ostatniego w 2023 roku, który zagra Orkiestra Camerata Stargard. Odbędzie się w niedzielę 3 grudnia, o godzinie 17, na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Koncert od pulpitu poprowadzi koncertmistrzyni Karolina Hyla-Wybraniec, na co dzień I skrzypce Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

– 3 grudnia odbędzie się ostatni w tym roku koncert Cameraty, który zamyka obchody 5-lecia działalności koncertowej orkiestry – zaprasza Monika Konopczyńska, prezes zarządu Fundacji Camerata Stargard im. Grzegorza Konopczyńskiego.

W programie Koncertu Jubileuszowego znajdą się serenady Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Karłowicza i Edwarda Elgara.

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Orkiestra Camerata Stargard po raz pierwszy zagrała 18 stycznia 2018 roku, dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci prezydenta Stargardu, Sławomira Pajora, który był zwolennikiem powołania jej do życia. Inicjatorem powstania Orkiestry Camerata Stargard był Grzegorz Konopczyński (1960-2022), będący jej pierwszym dyrektorem. W tym roku minęło już 5 lat działania orkiestry. Przez ten czas dała wiele koncertów. Ostatni – Koncert Prezydencki – miał miejsce 11 listopada br.

Redakcja Stargard.News jest wśród patronów medialnych koncertów Orkiestry Camerata Stargard.

Bilety w cenie 45 zł normalny oraz 30 zł ulgowy można już kupować ONLINE lub w KASIE KINA SCK, która czynna jest codziennie od godziny 11.

Koncert jubileuszowy Orkiestry Camerata Stargard