Osiedle Letnie
Fot. Wody Miejskie

Os. Letnie. Woda ma teraz lecieć lepiej, także w wieżowcach

Ciągłość dostaw wody w budynkach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych zapewnić ma nowy zestaw hydroforowy. Zamontowany został na osiedlu Letnim w Stargardzie i ma działać szczególnie tam, gdzie ciśnienie wody jest niskie. Dotyczy to głównie wieżowców przy ulicy Pogodnej.

Spółka Wody Miejskie (byłe MPGK Stargard) poinformowała w tym tygodniu, że w sierpniu br. zamontowany został na Osiedlu Letnim nowy zestaw hydroforowy firmy Instalcompact. Jak wyjaśnia, zestaw jest urządzeniem, które zapewnia ciągłość dostaw wody w budynkach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. Przydaje się szczególnie tam, gdzie ciśnienie w systemie wodno-kanalizacyjnym mogłoby nie spełniać norm i w odpowiedni sposób automatycznie zaspokajać potrzeby użytkowników. Dotyczy to w szczególności wysokich bloków, wieżowców przy ul. Pogodnej 1, 8, 13, 21, 24, 36.

Jak podkreślają Wody Miejskie Stargard, takie zestawy hydroforowe mają nowoczesne sterowanie opracowane przez zespół automatyków i programistów, które dopasowuje dynamikę pracy i wydajności pomp. Pozwala to obniżyć energochłonność oraz optymalizuje koszty eksploatacji całego układu zasilania w wodę.

A „podstawową zaletą zastosowanego rozwiązania jest innowacyjna konstrukcja i zastosowanie pomp rezerwowych. Takie rozwiązanie umożliwia niezakłóconą dostawę wody. Zestaw ma równoległy sterownik elektroniczny w postaci dwóch falowników, co zapewni niezwodną pracę i usuwanie ewentualnych awarii w sposób niezauważalny dla odbiorców”.