PGE Spójnia Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Osiem zwycięstw lub porażek PGE Spójni Stargard na półmetku sezonu zasadniczego

W piętnastej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard zagra 8 stycznia na wyjeździe z Polskim Cukrem Startem Lublin.

Po rozegraniu meczów piętnastej kolejki faza zasadnicza rozgrywek będzie na półmetku. Na dzisiaj nie wiadomo, czy stargardzki zespół będzie miał więcej zwycięstw czy porażek. Na razie ma siedem wygranych i siedem przegranych.

Polski Cukier Start Lublin jest na przedostatnim miejscu w tabeli, a PGE Spójnia na dziewiątym. Rywal stargardzkiego zespołu ma cztery zwycięstwa. W ostatnich tygodniach głównie przegrywa i to dość wyraźnie. Ale 29 grudnia przegrał w Dąbrowie Górniczej tylko punktem, a sześć dni wcześniej PGE Spójnia przegrała tam piętnastoma punktami.

Stargardzki zespół musi być gotowy na twardą rywalizację w Lublinie. W tym sezonie podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego przekonali się już, że niżej notowane kluby potrafią się im postawić i zwyciężyć. Tak było w przypadku MKS, ale także ostatnie w tabeli Twarde Pierniki Toruń pokonały Spójnię. Niżej w klasyfikacji jest także GTK Gliwice, a i ten zespół wygrał ze Spójnią. Stargardzkiemu zespołowi pozostaje wyciągnąć lekcje z tamtych porażek, by w Lublinie być górą.

Przeciwko stargardzkiej drużynie w niedzielę zagra Kacper Młynarski, który w poprzednich trzech sezonach grał w PGE Spójni. W Starcie nie wystąpi natomiast Sherron Dorsey-Walker. Lider tego zespołu zmienił polską ligę na turecką. W jego miejsce lubelski klub zatrudnił Gabe DeVoe, który w przeszłości grał w Zastalu Zielona Góra.

Na ten moment stargardzki zespół ma jeszcze szansę zagrać w turnieju Pucharu Polski. Wystąpi w nim osiem zespołów, a decyduje klasyfikacja po piętnastu seriach spotkań. W turnieju pucharowym zagra siedem najwyżej sklasyfikowanych zespołów i Polski Cukier Start Lublin, jako gospodarz turnieju.

Płatna transmisja meczu Polskiego Cukru Startu Lublin i PGE Spójni w internecie na Emocje TV. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.30.