AP Błękitni Stargard U8 w Kołobrzegu
Fot. AP Błękitni Stargard

Ośmiolatkowie z Błękitnych Stargard dobrze się spisali. Zwycięstw więcej niż remisów i porażek

Zespół żaków młodszych U8 Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard zajął czwarte miejsce w turnieju Kołobrzeg Anchor Cup.

– Błękitna gromadka trenera Damian Sałapata po Krakowie, Gorzowie i wielu innych miastach zawitała do Kołobrzegu, gdzie wzięła udział w turnieju Kołobrzegu Anchor Cup – informuje AP Błękitni Stargard.

Ośmiolatkowie z Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard bardzo dobrze sobie radzili w Kołobrzegu. Najpierw zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, a następnie zdobyli czwarte miejsce w całym turnieju.

– Bilans ośmiu wygranych, trzech remisów i dwóch porażek sprawił, iż nasza drużyna do samego końca walczyła o czołowe lokaty, a trzecią pozycję przegrała zaledwie dwiema bramkami – informuje AP Błękitni Stargard.

Stargardzki zespół w Kołobrzegu rywalizował z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg, Arkonią Szczecin, Astrą Ustronie Morskie, FK Vilnius z Litwy, Gwardią Koszalin, Olimpem Gościno, Pogonią Szczecin Football Schools, Progresem Warszewo, Zagłębiem Lubin.

Mega się cieszę i jestem dumny z postawy chłopców na turnieju. Godnie reprezentowaliśmy klub KP Błękitni Stargard i Stargard. Każdy chłopiec wskakiwał na wyżyny swoich umiejętności. Pokazaliśmy, że ciężka praca na treningach przynosi efekty i że cała akademia idzie w dobrym kierunku. Nie mogę zapomnieć o naszych wspaniałych błękitnych rodzicach, którzy przez cały turniej nieśli chłopców i mnie swoim głośnym dopingiem do jak najlepszej gry.

Damian Sałapata, trener żaków młodszych AP Błękitni Stargard