Stargard ozdoby świąteczne
Fot. Grzegorz Drążek

Ozdoby w Stargardzie już świecą. Choinki, bombki, stalagmity, anioł, skrzydła i ramka na zdjęcia

6 grudnia włączone zostały ozdoby świąteczne w Stargardzie. Są przede wszystkim w centrum i na Starym Mieście. Kilka ozdób jest nowych.

W środowe, późne popołudnie, tuż przed godziną 16, wraz z włączeniem się latarni ulicznych w mieście, rozświetliły się ozdoby, które w ostatnim czasie zostały rozstawione w różnych punktach Stargardu.

W centrum miasta ozdoby są na placu Wolności. Są stalagmity z gwiazdą Stargardu i nowość – bombka z reniferem w środku. Tradycyjnie, ozdoby są na ulicznych latarniach na ulicy Wyszyńskiego (jedna dzisiaj nie świeciła). Są też ozdoby na placu w pobliżu Stargardzkiego Centrum Kultury.

Kolejna nowość jest na Rynku Staromiejskim. To świecąca, sporej wielkości ramka z napisem Wesołych Świąt. Jak tylko dzisiaj się rozświetliła, mieszkańcy od razu robili sobie w niej zdjęcia. Obok stoi nowa choinka. Ozdoby są też na latarniach przy Rynku i na ulicy Grodzkiej.

Znane już mieszkańcom ozdoby – anioł i skrzydła, są w tych samych miejscach co w poprzednich latach. Anioł jest przy cerkwi przy wejściu do parku Chrobrego, od strony ulicy Czarnieckiego. Skrzydła są obok Bramy Pyrzyckiej, na ulicy Prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego.

Dwie kurtyny świetlne są na tunelu w pobliżu kościoła św. Jana. Jedna od strony placu Wolności, druga od strony ulicy Chrobrego. Kurtyny świetlne zawieszono też na drzewach na placu Słonecznym.

W nowym miejscu ustawiono bombkę, która wcześniej stała przy Młodzieżowym Domu Kultury. Tym razem stoi przy pływalni Aqua Star przy ulicy Szczecińskiej.

Na swoim miejscu stoi natomiast duża choinka z napisem Stargardem i z logiem miasta. Jest ona na środku ronda na placu Sławomira Pajora.

Nie ma ozdób, które we wcześniejszych latach zdobiły latarnie na kilku ulicach. Były między innymi na ul. Czarnieckiego, Piłsudskiego, Reja, czy na alei Żołnierza. Te ulice tym razem nie zostały w ten sposób świątecznie rozświetlone. Nie zostały też ozdobione ronda, które we wcześniejszych latach były świątecznie rozświetlone, jak choćby u zbiegu ulic Bema, Spokojnej, Różanej czy na placu Słonecznym. Obok tego drugiego jest natomiast wspomniana już kurtyna świetlna na drzewach. Nie ma już wśród ozdób na ulicach Stargardu renifera z saniami. Renifer został któregoś roku zniszczony, a sanie był jeszcze wykorzystywane, ale teraz już nie.