Sławomir Pajor, 2015 rok
Fot. Archiwum

Pamięć o Sławomirze Pajorze. Był prezydentem Stargardu ponad 14 lat

Mija dzisiaj sześć lat od śmierci wieloletniego prezydenta Stargardu, Sławomira Pajora. Na jego grobie zapalone zostaną znicze, a w kolegiacie odprawiona zostanie msza święta.

Sławomir Pajor zmarł 18 stycznia 2017 roku. Trwała wtedy czwarta jego kadencja na stanowisku prezydenta Stargardu.

Nagła śmierć Sławomira Pajora wymusiła przyśpieszone wybory, w wyniku których prezydentem miasta został Rafał Zając i pozostaje on na tym stanowisku do dzisiaj. Wcześniej był zastępcą prezydenta Pajora. Rafał Zając podkreśla, że jako prezydent Stargardu idzie ścieżką wytyczoną przez Sławomira Pajora. Nie tylko realizuje swoją wizję miasta, ale i kontynuuje różne projekty poprzednika. Między innymi stawia na rozwój terenów przemysłowych w Kluczewie.

Na środę zaplanowano uroczystości w szóstą rocznicę śmierci Sławomira Pajora.

– W szóstą rocznicę śmierci oficjalna delegacja, członkowie rodziny oraz przyjaciele wezmą udział w wydarzeniach upamiętniających włodarza naszego miasta – informują miejscy urzędnicy ze Stargardu. – Mogą do nich dołączyć wszyscy chętni mieszkańcy. O 17.30 na grobie śp. prezydenta Sławomira Pajora, na cmentarzu przy ulicy Tadeusza Kościuszki, złożone zostaną kwiaty i zapalone będą znicze. Następnie o 18 w kolegiacie NMP Królowej Świata rozpocznie się msza święta w intencji zmarłego.

W Stargardzie imię Sławomira Pajora nosi Zintegrowane Centrum Przesiadkowe i plac u zbiegu ulic Towarowej, Szczecińskiej, 11 Listopada i Bema.