Renault
Fot. pixabay.com

Pasażerka renaulta miała poważny uraz głowy. Sprawca wypadku stanie przed sądem

26-letni tirowiec ma postawiony zarzut, za który grozi mu do 3 lat więzienia. Prokurator rejonowy skierował akt oskarżenia do sądu.

Młody kierowca podejrzany jest o „nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego”.

– Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 14 stycznia 2022 r. na drodze krajowej nr 20 podejrzany kierując zespołem pojazdów składających się ciągnika i naczepy nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywanego manewru cofania – informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki renault, wskutek czego uderzył on w naczepę kierowanego przez podejrzanego zespołu. W wyniku uderzenia pasażerka renault doznała obrażeń, wstrząśnienia mózgu oraz urazu twarzoczaszki, które naruszyły czynność narządu jej ciała na okres powyżej 7 dni.

26-letni podejrzany w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie. Za zarzucany czyn grozi mu kara do 3 lat więzienia.