Stargardzka scena młodych

Patrycja śpiewająco, Amelia jak malowanie. Na Małą Scenę SCK wraca Stargardzka Scena Młodych

Nowy sezon Stargardzkiej Sceny Młodych w Stargardzkim Centrum Kultury rusza w najbliższą niedzielę, 2.10.2022 roku, o godzinie 17. Swoje talenty zaprezentują wokalistka Patrycja Kucharzyk i plastyczka Amelia Anders. Wstęp wolny.

Zanim trafią na wielkie sceny i światowe galerie, zaprezentują się specjalnie dla swojej publiczności! To będzie niezapomniany wieczór talentu i emocji dlatego nie może was zabraknąć! Stargardzka Scena Młodych odbywa się pod patronatem prezydenta Stargardu – informuje Maciej Dura-Pomarański, specjalista ds. promocji w SCK.

O młodych artystkach:

Patrycja Kucharzyk jest uczennicą I LO w Stargardzie. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Głos doskonaliła w Szczecinie, od kilku lat uczestniczy w zajęciach w MDK, śpiewa z zespołami Dzikie Wino i Layla. Występowała nie tylko na scenie MDK. Patrycję można było zobaczyć w Teatrze Letnim podczas COOLturalnych Wakacji, koncercie finałowym WOŚP, a ostatnio w Jazzment Klub na szczecińskim Podzamczu. Artystka potrafi w niezwykły sposób wpłynąć na barwę swojego głosu – raz brzmienie jest lekkie i rozczulające, a niekiedy… potęga i jego siła trzęsie sceną.

– Muzyka to fundament życia każdego człowieka – uważa Patrycja, która wśród swych zainteresowań wymienia także modę, sztukę i podróże.

Amelia Anders to wyjątkowa i kreatywna artystka. Na co dzień uczy się w II LO w Stargardzie. Jej twórczość opiera się na nowoczesnej formie postrzegania świata. Poza malarstwem jej pasją jest film. Zafascynowana kinem stara się w pracach łączyć te gałęzie sztuki. Efektem są impresje nawiązujące do legendarnej polskiej szkoły plakatu. Wśród ulubionych twórców kina wymienia głównie tych, których filmy emanują malarskością, przede wszystkim Wesa Andersona, znanego z ekscentrycznego i niekonwencjonalnego stylu.

– Przenoszę na płótno emocje towarzyszące mi przy oglądaniu filmu, zachwyca mnie gra aktorska i sposób wyrażania emocji – mówi Amelia.

Na wystawie na Stargardzkiej Scenie Młodych będzie ponad 20 prac powstałych w ciągu ostatnich 2 lat.

INFORMACJE, PLAKAT: SCK