Policjantka
Fot. KPP Stargard

Pędził 184 km/h chociwelką. Prosto w sidła policji ze Stargardu

Mandat 2500 złotych i 15 punktów karnych to kara, którą otrzymał 46-letni mieszkaniec Szczecina przyłapany przez stargardzką policję na znacznym przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała dzisiaj o zdarzeniu, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej 142, tak zwanej chociwelce.

– W trakcie patrolu drogi wojewódzkiej 142 policjanci zwrócili uwagę na kierowcę samochodu osobowego marki kia, który znacznie przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard. – Kierujący na ograniczeniu do 90 km/h pędził z prędkością 184 km/h.

Policjanci doprowadzili do zatrzymania się rozpędzonego kierowcy. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec Szczecina.

– Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych – informuje Justyna Siwarska.

Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard