Policyjna kontrola prędkości w Stargardzie
Fot. Emilia Chanczewska

Pędził w terenie zabudowanym w Stargardzie 110 km/h

Stargardzka policja przeprowadziła akcję „Prędkość”. Nie będzie jej miło wspominał przede wszystkim 49-latek z powiatu gryfińskiego.

Akcja Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie została zorganizowana wczoraj na drogach w powiecie stargardzkim.

– Ujawniono 33 wykroczenia dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości – informuje kom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Rekordzistę w łamaniu przepisów dotycfzących prędkośc jazdy policjanci przyłapali w dzielnicy Kluczewo w Stargardzie, na drodze biegnącej przy terenach przemysłowych.

– Około godziny 10 na ulicy Most Kamienny policjanci drogówki dokonujący pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 110 km/h – relacjonuje Krzysztof Wojsznarowicz.

49-latek mieszkaniec powiatu gryfińskiego stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Został ukarany mandatem karnym 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych

kom. Krzysztof Wojsznarowicz

Jak podkreśla kom. Wojsznarowicz, głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

– Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu – wyjaśnia Krzysztof Wojsznarowicz.