Policjanci ze stargardzkiej komendy
Fot. KPP Stargard

Pędzili po stargardzkich drogach ponad 100 km/h, a mogli najwyżej 50. Policja ich zatrzymała

Policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali trzy osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość jazdy w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała wczoraj o efektach niedawnych działań drogówki na stargardzkich drogach.

– Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego stargardzkiej komendy oraz mundurowi z posterunków policji w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tak zwanych piratów drogowych – podkreśla asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard. – Efektem prowadzonych działań z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości są kolejni zatrzymani piraci drogowi.

Trzy zatrzymane przez policjantów osoby przekroczyły dowoloną prędkość jazdy w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W miejscach, w których można jechać maksymalnie 50 km/h, one jechały ponad 100 km/h.

– Policjanci w Wapnicy dostrzegli jadącego z dużą prędkością opla – relacjonuje asp. Justyna Siwarska. – Jego kierowca najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, które powodują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Równie szybko jechał zatrzymany przez drogówkę 28-letni stargardzianin. Mężczyzna na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie swoim audi osiągnął prędkość 111 km/h. Podobnie było w przypadku 53-letniego mieszkańca Szczecina, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 52 km/h.

Justyna Siwarska dodaje, że cała trójka straciła na trzy miesiące prawo jazdy, otrzymała mandaty i po 13 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie zdrowego rozsądku. Przekroczenie prędkości w rzeczywistości nie zaoszczędzi nam czasu, a jeśli nawet to niewiele, natomiast stanowi ono potężne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko samych kierujących, ale wszystkich uczestników ruchu, również pieszych.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard