lampa plac Zgody
Fot. Internauta

Peugeotem w lampę przy placu Zgody

W piątkowy wieczór doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Pierwszej Brygady. Kierujący peugeotem wjechał w uliczną lampę. Został zatrzymany przez stargardzką policję.

Skrzyżowanie ulic Szczecińskiej, Pierwszej Brygady i Jugosłowiańskiej w Stargardzie to plac Zgody. W piątek 4 sierpnia 2023 roku, po godzinie 20, doszło tam do kolizji drogowej, w której na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierujący peugeotem, jadący z pasażerem, wjechał w lampę, która w wyniku uderzenia się przechyliła.

Na miejscu działała stargardzka policja.

– Mogę tylko potwierdzić, że wczoraj wieczorem doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Szczecińskiej – informuje Stargard.News mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Jest podejrzenie, że kierujący peugeotem nie był trzeźwy. Wątpliwości rozwieje wynik badania krwi.

Jak relacjonuje świadek, kierujący i jego pasażer zostali podczas zatrzymania przez policję zakuci w kajdanki. Obaj mieli wyglądać na nietrzeźwych.

KPP Stargard, 7.08.2023 r.: Nietrzeźwy bez uprawnień spowodował kolizję drogową!

  • 45-latek spowodował kolizję drogową w stanie nietrzeźwości. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i uderzył w latarnię oświetleniową. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej.
  • W piątek dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Szczecińskiej z ulicą Pierwszej Brygady doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 45 – letni kierujący samochodem osobowym marki peugeot, uderzył w latarnię oświetleniową.
  • Od mieszkańca powiatu stargardzkiego była wyczuwalna woń alkoholu. W związku z tym został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego kierujący nie miał uprawnień do kierowania.
  • 45 – latek odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie on za spowodowanie zdarzenia drogowego i jazdę bez uprawnień.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

mł. asp. Dorota Biernikowicz, KPP Stargard

W tym miejscu to nie pierwsze zdarzenie drogowe. Przed 3 laty prowadzony przez 20-letnią kobietę samochód zjechał z drogi i rozbił się na barierkach odgradzających jezdnię od chodnika na placu Zgody. Nikomu nic poważnego się nie stało, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierująca była trzeźwa.

plac Zgody barierki
Fot. Grzegorz Drążek, archiwum