Stargardzka Spójnia Sebastian Machowski Devon Daniels IV
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia ponownie w hali OSiR Stargard. Wrócić na zwycięskie tory

W szóstej serii spotkań koszykarskiej ekstraklasy PGE Spójnia zagra w sobotę u siebie z Treflem Sopot. Mecz w hali OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady rozpocznie się o godzinie 15.30.

To będzie czwarte kolejne spotkanie ligowe PGE Spójni w Stargardzie. Pierwsze z nich było zwycięskie, ze Stalą Ostrów Wielkopolski 65:62. Kolejne dwa były jednak przegrane, z Legią Warszawa 81:87 i Twardymi Piernikami Toruń 73:84.

Stargardzki zespół zagra 28 października z Treflem Sopot o przełamanie na swoim terenie i o czwarte zwycięstwo w sezonie. PGE Spójnia ma bowiem komplet dwóch wyjazdowych zwycięstw. Wygrała w Słupsku i Gdyni. W tabeli z trzema zwycięstwami plasuje się wyżej niż jej najbliższy rywal. Trefl ma dwa zwycięstwa.

Po słabszym występie pod koszami przeciwko Twardym Piernikom, w minioną środę było już znacznie lepiej w tym elemencie w meczu FIBA Europe Cup przeciwko Niners Chemnitz. Spotkanie to wprawdzie zakończyło się porażką stargardzkiego klubu, ale długo PGE Spójnia utrzymywała się w grze o zwycięstwo. Przeciwko Treflowi trzeba będzie zagrać tak, jak w drugiej i trzeciej kwarcie przeciwko Niners.

Jutrzejsze spotkanie PGE Spójni z Treflem Sopot w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie rozpocznie się o godzinie 15.30. Nie będzie telewizyjnej transmisji. Bilety na sobotni mecz można kupować na internetowej platformie abilety.pl