PGE Spójnia Stargard pokonała dziś na wyjeździe WKK Wrocław 89:80. To siódme z rzędu zwycięstwo stargardzkiego pierwszoligowca.
Spotkanie we Wrocławiu długimi fragmentami było wyrównane, jeden i drugi klub zdobywały przewagę, ale jeden i drugi jej nie utrzymywał.
Stargardzki zespół kolejny raz odzyskał prowadzenie w 36 minucie, po dwupunktowym trafieniu Szymona Szmita i to był przełomowy moment spotkania. W tym momencie PGE Spójnia przejęła inicjatywę i zaczęła powiększać przewagę. W czwartej kwarcie miała 13 punktów więcej.
Stargardzki zespół wygrał rewanżując się WKK za porażkę w Stargardzie. PGE Spójnia ma siedem kolejnych ligowych zwycięstw. W tabeli dogoniła ŁKS Łódź. Stargardzki klub zachowuje szansę na drugie miejsce przed play off.
WKK Active Hotel – PGE Spójnia Stargard 80:89 (25:20, 21:25, 15:23, 19:21)
WKK Active Hotel: Kroczak 19 (2), Waldow 19, Galewski 14 (4), Prochorowicz 9, Zagórski 8, Ochońko 5 (1), Chałupa 2, Grzejszczyk 2, Matusiak 2, Perczak.
PGE Spójnia: Gromovs 20, Karolak 18 (4), Mokros 17 (1), Czerlonko 14 (2), Kikowski 6 (1), Ray 4, Szmit 4, Wadowski 4, Kopycki 2, Rajewicz.
W kolejnym ligowym spotkaniu stargardzki zespół zagra w najbliższą niedzielę w Łańcucie z Sokołem i to będzie rywalizacja klubów mających tyle samo porażek.
