hala osir stargard trybuny pełne
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia Stargard podejmie Kinga Szczecin. Hala OSiR będzie pękać w szwach

Przed nami wielkie emocje koszykarskie. Po raz trzeci w tym sezonie rozegrane zostaną derby pomiędzy klubami ze Stargardu i Szczecina.

Historia derbowej rywalizacji pomiędzy klubami ze Stargardu i Szczecina, po powrocie Spójni w 2018 roku do najwyższej ligi, nie jest korzystna dla stargardzkiego zespołu. W lidze ani razu nie wygrał. Zwyciężył raz, w niedawnym turnieju o Puchar Polski. Pucharowe zwycięstwo w derbach dobrze smakuje, jednak stargardzcy kibice czekają na derbową wygraną w ligowych rozgrywkach.

W pierwszym derbowym meczu o ligowe punkty w tym sezonie King wygrał w Szczecinie po emocjonującym spotkaniu 97:95. W pucharowym meczu PGE Spójnia wygrała 92:87. Czas na trzecie derbowe starcie, które rozegrane zostanie 12 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30. Wiadomo już, że derby obejrzy komplet widzów w hali OSiR. Rywalizacja będzie na parkiecie i trybunach.

Niedzielne derbowe spotkanie będzie ciekawe także dlatego, że w składach obu klubów są zawodnicy, którzy wcześniej grali w przeciwnych zespołach. W PGE Spójni jest Paweł Kikowski, który grał w szczecińskim klubie od 2014 do 2021 roku. W Kingu występują Mateusz Kostrzewski, który był w stargardzkiej drużynie od 2019 do 2021 roku i Filip Matczak, który grał w stargardzkim zespole w sezonie 2020/2021.

Stargardzki klub zaprasza kibiców wcześniej. Od godziny 13 na parkingu przed halą OSiR ma się odbyać derbowy piknik. Ma tam być między innymi strefa food truck.