Spójnia w pucharach europejskich
Grafika: Facebook/PGE Spójnia Stargard

PGE Spójnia Stargard w FIBA Europe Cup i to bez kwalifikacji

To, co pisaliśmy 8 lipca, potwierdziło się dwanaście dni później. PGE Spójnia Stargard zagra w sezonie 2023/2024 w FIBA Europe Cup. Losowanie rywali zaplanowane jest na 8 sierpnia.

– Kapitalna wiadomość! PGE Spójnia Stargard w fazie grupowej FIBA Europe Cup – poinformował w czwartek stargardzki klub.

Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje na ten temat. I co ważne, PGE Spójnia nie będzie musiała występować w kwalifikacjach. Ma już zapewnioną fazę grupową tych międzynarodowych rozgrywek.

Stargardzki klub czeka ciekawy, wymagający nowy sezon. Będzie musiał pogodzić grę w rozgrywkach krajowych i europejskich. To wyzwanie dla klubu i dla trenera PGE Spójni Sebastiana Machowskiego, który będzie musiał odpowiednio wykorzystać cały skład swojego zespołu.

FIBA Europe Cup to rozgrywki międzynarodowe, w których uczestniczą kluby z najmocniejszych europejskich lig, między innymi francuskiej, niemieckiej, tureckiej, włoskiej, izraelskiej. W sezonie 2022/2023 triumfował w tych rozgrywkach Anwil Włocławek, który w finale pokonał Cholet Basket z Francji.

Udział w europejskich rozgrywkach to kolejny krok w rozwoju klubu i szansa na promocję miasta Stargard w Europie. To dobra wiadomość dla wszystkich. Dla klubu i zawodników to duża szansa na podniesienie swojego poziomu sportowego, natomiast dla sponsorów i partnerów biznesowych doskonała okazja do międzynarodowej promocji i zwiększenia ekwiwalentów reklamowych.

Paweł Ksiądz, prezes Spójnia Stargard SSA