Spójnia stargardzka
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia Stargard zagra przeciwko swojemu byłemu kapitanowi

Czas na dziewiąty ligowy mecz PGE Spójni Stargard. W sobotę zagra w Gliwicach z GTK. Stargardzki zespół będzie chciał przedłużyć serię wyjazdowych zwycięstw.

W tabeli zespoły te są w zupełnie innych rejonach. Klub ze Stargardu zalicza się do ścisłej czołówki. Ma sześć zwycięstw i dwie porażki. Klub z Gliwic jest daleko. Ma dwie wygrane i sześć przegranych.

W Gliwicach faworytem będzie PGE Spójnia. Nie tylko dlatego, że ma sporo więcej zwycięstw i znacznie mniej porażek. Także dlatego, że w tym sezonie jeszcze w ekstraklasie nie przegrała na wyjeździe. Wygrała wszędzie, gdzie grała. W Słupsku, Gdyni, Łańcucie, Dąbrowie Górniczej.

W sobotnie popołudnie zapowiada się ciekawe spotkanie. GTK ostatnio się przełamało i po sześciu porażkach odniosło dwa zwycięstwa. W Gliwicach naprzeciwko PGE Spójni stanie do niedawna jeszcze kapitan stargardzkiego zespołu Tomasz Śnieg. W GTK też jest kapitanem zespołu. Były zawodnik Spójni gra średnio na mecz 13 minut, zdobywa 3,7 pkt, notuje po 1,9 zbiórki i 1,9 asysty. Nic się nie zmieniło u rozgrywającego, jeśli chodzi o jego dystansowe rzucanie. Jak na razie ani razu nie próbował rzutów trzypunktowych.

Spotkanie Tauronu GTK Gliwice i PGE Spójni rozegrane zostanie 18 listopada. Początek meczu w Gliwicach o godzinie 15.30. Nie jest planowana transmisja telewizyjna.