spójnia i peja
Fot. Grzegorz Drążek. W Stargardzie PGE Spójnia przegrała z KB Peja 79:83

PGE Spójnia Stargard zagra w Kosowie o drugie miejsce w grupie H w FIBA Europe Cup

W środę odbędzie się ostatnia seria spotkań pierwszej fazy rozgrywek FIBA Europe Cup. PGE Spójnia Stargard zagra w Kosowie z KB Peja.

Stargardzki zespół będzie miał okazję zrewanżować się za porażkę 1 listopada w Stargardzie 79:83.

Tamta porażka sprawiła, że PGE Spójnia ma już tylko cień szansy na awans do drugiej fazy tych międzynarodowych rozgrywek. Po pięciu kolejkach spotkań ma dwa zwycięstwa i trzy porażki. Taki sam bilans w grupie H ma KB Peja. W innych grupach większość klubów z drugich miejsc ma mniej porażek, a nie wszystkie zespoły z drugich miejsc awansują do kolejnej rundy. To powoduje, że sytuacja Spójni nie zależy już od niej samej.

W środowym meczu gra toczyć się będzie o drugie miejsce w grupie H. Kto wygra, ten zapewni sobie właśnie to miejsce i będzie miał tyle samo zwycięstw, co porażek.

W grupie H pierwsze miejsce ma już zapewnione Niners Chemnitz. Niemiecki zespół 22 listopada zagra u siebie z holenderskim Heroes Den Bosch. PGE Spójnia przegrała oba mecze z Niners, ale wygrała oba spotkania z Heroes.

Spotkanie KB Peja z PGE Spójnią Stargard rozpocznie się w środę o godzinie 19. Transmisja poprzez stronę internetową FIBA Europe Cup.