Szpital w Stargardzie
Fot. SPWZOZ Stargard-Facebook/PrezydentStargardu

Pieniądze Stargardu dla szpitala powiatowego. Na naprawy i zakupy

Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie otrzyma więcej pieniędzy z budżetu miasta. Tegoroczne wsparcie finansowe zwiększy się do ponad 1 mln 350 tys. zł.

– Najpierw przekazaliśmy pieniądze na naprawę tomografu komputerowego i zakup aparatów do znieczulenia – informuje stargardzki magistrat. – Teraz placówka przy ulicy Wojska Polskiego 27 dostanie środki na zakup między innymi awaryjnych zasilaczy, modernizację systemów IT i aparatury medycznej, wykorzystywanej na przykład podczas rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Miejscy urzędnicy ze Stargardu przypominają, że w pracowni tomografii komputerowej za pieniądze z budżetu Stargardu nie tylko naprawiony został tomograf. Kupione zostały także dwa aparaty do znieczulenia. To wszystko kosztowało miasto ponad milion złotych. Jesienią tego roku ponad 350 tysięcy złotych miejskich pieniędzy przeznaczone zostanie na kolejne zakupy szpitala w Stargardzie.

– Z budżetu miasta regularnie wspieramy stargardzki szpital – podkreśla Rafał Zając, prezydent Stargardu. – Tomograf komputerowy to drogi sprzęt i jego naprawy również są kosztowne. Placówka miała problem z udźwignięciem tego wydatku, tymczasem takie urządzenie jest bardzo potrzebne dla bezpieczeństwa i komfortu stargardzian. Tomografia pozostaje przecież jednym z kluczowych badań w diagnostyce osób hospitalizowanych. Aparaty do znieczuleń przydają się z kolei przy różnego rodzaju zabiegach, a planowane na jesień zakupy też przełożą się na poziom pomocy medycznej udzielanej mieszkańcom, dlatego nasze wsparcie było niezbędne.