PGE Spójnia Stargard prezentacja
Fot. Grzegorz Drążek. Pierwszy zespół PGE Spójni i drużyny młodzieżowego podczas przedsezonowej prezentacji w hali OSiR Stargard.

Pierwszy mecz PGE Spójni w Stargardzie. Niech zapełnią się trybuny hali OSiR

Po raz pierwszy w tym sezonie stargardzcy kibice zobaczą w akcji swój zespół w hali OSiR Stargard. W sobotę PGE Spójnia podejmie Arged Stal Ostrów Wielkopolski.

Mecze pomiędzy tymi klubami zwykle są bardzo emocjonujące. Różnice punktowe są niewielkie, o zwycięstwach nieraz decydowały ostatnie akcje, a nawet rzuty. W poprzednim sezonie raz wygrała Stal, raz Spójnia. Różnica punktów w obu meczach wyniosła tylko 3, na korzyść stargardzkiego klubu.

Czy i tym razem należy spodziewać się zaciętego spotkania? PGE Spójnia rozpoczęła sezon od dwóch pewnych wyjazdowych zwycięstw, w Słupsku 81:61 i w Gdyni 96:86. Arged BM Stal przegrała w pierwszej kolejce wysoko w Warszawie w meczu z Dzikami 65:86, ale już po sześciu dniach odmieniona wysoko pokonała u siebie zespół ze Słupska 106:77. A że stargardzki klub także grał ze słupskim zespołem, wygrywając wysoko, ale nie aż tak jak Stal, można spodziewać się zaciętej rywalizacji w najbliższą sobotę.

Mecz PGE Spójni z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski rozegrany zostanie 7 października o godzinie 17.30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie.

Kto jeszcze nie kupił biletu na sobotni mecz w Stargardzie, może to zrobić przez platformę internetową Abilet.pl. Warto się pośpieszyć, bo w sprzedaży na ten moment pozostało około 150 wejściówek. Wygląda na to, że trybuny hali OSiR na pierwszym domowym spotkaniu ligowym tego sezonu PGE Spójni będą wypełnione kibicami.

W sprzedaży są też jeszcze karnety open, które obejmują zarówno domowe mecze PGE Spójni w Orlen Basket Lidze, jak i spotkania stargardzkiego klubu w hali OSiR Stargard w FIBA Europe Cup. Pierwszy mecz w tych międzynarodowych rozgrywkach PGE Spójnia rozegra 18 października, na wyjeździe z holenderskim Heroes Den Bosch. Kolejne spotkanie odbędzie się w Stargardzie, 25 października, a rywalem będzie niemiecki Niners Chemnitz.