Fot Grzegorz Drążek

Piesi, pilnujcie się pod wiaduktem w Stargardzie. Sypią się mandaty

Od dzisiaj obowiązują zmiany w organizacji ruchu w okolicy centrum Stargardu. Droga pod wiaduktem łączącym ulice Konopnickiej i Pierwszej Brygady nie dla każdego została otwarta. Na zdjęciach widać, że nie wszyscy mieszkańcy stosują się do tego.

Zmiany dotyczą dróg pod wiaduktami przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady i przy ulicy Bogusława IV. Pod tym pierwszym wiaduktem przywrócony już został ruch, ale tylko pojazdów. Piesi nie mogą przechodzić pod wiaduktem. Nie brakuje jednak osób, które nie stosują się do znaków drogowych i przechodzą, idąc tuż przy przejeżdżających pojazdach. Osoby te ryzykują zdrowiem i tym, że zostaną ukarane mandatem.

Strażnicy miejscy od rana interweniują pod wiaduktem przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady. Pierwsze osoby już to odczuły. Otrzymały mandaty w wysokości 50 złotych.

– Te pięćdziesiąt złotych to dla mnie dużo, nie mam z czego zapłacić – powiedział nam jeden z mężczyn, ukaranych mandatem przez straż miejską za to, że przeszedł pod wiaduktem łączącym ulice Konopnickiej i Pierwszej Brygady.

Będąc na miejscu widzieliśmy więcej takich osób, co można zobaczyć na naszych zdjęciach. Część pieszych, zmierzająca pod wiadukt, w ostatniej chwili rezygnowała z przejścia, zawracała i szła dookoła.

Warto pamietać, że także dzisiaj zamknięta została droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Tam nie można ani przejechać, ani przejść. Pieszym pozostaje więc przejście pod wiaduktem w centrum miasta, łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego oraz przejście prowadzące przez dworzec kolejowy na ulicę Towarową.