Volvo na Wyszyńskiego
Zdjęcie ilustracyjne. Kontrola kierującej volvo na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Pijana kierowała volvo

Stargardzka drogówka zatrzymała 39-letnią mieszkankę powiatu stargardzkiego, która złamała zakaz wjazdu. Oprócz tego wykroczenia popełniła przestępstwo kierowania po alkoholu. Odpowie za to przed sądem.

– Stargardzcy policjanci podczas patrolowania miasta na ulicy Grodzkiej zauważyli samochód osobowy marki volvo, którego kierująca nie zastosowała się do znaku zakaz wjazdu – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W związku z popełnionym przez nią wykroczeniem zatrzymali ją do kontroli. Kierującą pojazdem okazała się 39-letnia mieszkanka powiatu stargardzkiego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie. Kierująca została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi. Straciła prawo jazdy. Dokument wraz ze sporządzonymi przez policjantów materiałami trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard