Policja Stargard akcja piłeś nie jedź
Fot. KPP Stargard

Piłeś? Nie jedź! Nie zabijaj! Ważna akcja policji w Stargardzie

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie prowadzi akcję profilaktyczną, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Chodzi o ograniczenie liczby nietrzeźwych kierujących na stargardzkich drogach.

Akcja pod hasłem „Piłeś? Nie jedź! Nie zabijaj” prowadzona jest na terenie Stargardu i gmin powiatu stargardzkiego. Policjanci ze stargardzkiej komendy wychodzą do mieszkańców z ulotkami. W różnych miejscach wywieszone zostały plakaty.

W akcji stargardzkiej policji chodzi o to, by jak najwięcej osób miało świadomość tego, jak niewłaściwe jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu i jak duże niebezpieczeństwo niesie za sobą coś takiego.

– Nie istnieje żadna sprawdzona metoda, która pozwala określić ilość alkoholu, którą można wypić, aby nadal móc prowadzić bezpiecznie samochód – podkreśla asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Jest natomiast udowodnione, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje bledną ocenę odległości i szybkość.

Policja Stargard akcja piłeś nie jedź
Fot. KPP Stargard

Akcja „Piłeś? Nie jedź! Nie zabijaj” ma na celu uświadamianie kierującym zagrożeń, które niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu.

– Powinniśmy pamiętać, że decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu stajemy się potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego – przypomina Justyna Siwarska. – Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może mieć poważne konsekwencje. Stargardzcy policjanci poprzez działania profilaktyczne starają się dotrzeć do jak największej liczby osób, by w możliwie największym stopniu ograniczyć ilość nietrzeźwych kierowców na drogach. Podjęte działania spotykają się z zainteresowaniem i niewątpliwie wpływa to na wzrost poziomu wiedzy i świadomości lokalnej społeczności na temat tego negatywnego zjawiska, jakim jest kierowanie pod wpływem alkoholu.

Hasło „Piłeś? Nie jedź! Nie zabijaj” ma przypominać o tym, aby zawsze w bezpieczny sposób dojechać do celu, w tym do miejsca zamieszkania, w którym czekają nasi najbliżsi.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie
Policja Stargard akcja piłeś nie jedź
Fot. KPP Stargard