plac Majdanek
Fot. Emilia Chanczewska

Plac Majdanek. Tragiczna śmierć młodego mężczyzny

Nie żyje 42-letni lokator jednego z mieszkań bloku przy placu Majdanek w Stargardzie. Zmarł w mieszkaniu, w wyniku pożaru.

Dziś, w niedzielę 26 lutego 2023 roku, po godzinie 19 na plac Majdanek w Stargardzie zjechały zastępy straży pożarnej, był też policyjny patrol z KPP Stargard oraz zespół ratownictwa medycznego z pogotowia.

Ratownicy nie podejmowali tam żadnych medycznych czynności ratunkowych ze względu na ewidentne znamiona śmierci u pacjenta, mężczyzny w wieku 42 lat – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Na miejsce później przyjechał także prokurator. Przedstawiciele służb działali w mieszkaniu jednego z bloków.

– Potwierdzam, że doszło tam do zgonu 42-letniego mężczyzny – mówi mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności i przyczyn.

Redakcja Stargard.News była na miejscu zdarzenia. Udało nam się ustalić, że młody mężczyzna zmarł w swoim mieszkaniu po tym, jak od papierosa zapaliła się kanapa, na której leżał.

Pogotowie, policja, plac Majdanek
Fot. Grzegorz Drążek

Przed przyjazdem straży pożarnej pożar uległ wygaszeniu. Strażacy, według ustaleń naszej redakcji, zastali okopcone mieszkanie, ale nie podejmowali już żadnych działań gaśniczych. Woda z przygotowanej linii gaśniczej musiała zostać wypuszczona na zewnątrz.

Stargardzcy strażacy działali tam przez godzinę.

– Działania od godziny 19.19 do 20.20, polegające na otwarciu mieszkania i ewakuacji jednej osoby – informuje kpt. Rafał Matysik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 42-letniego mężczyzny. W sumie na miejscu były 4 zastępy JRG Stargard i jeden zastęp Wojskowej Straży Pożarnej.