Park Batorego w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Plakaty wciąż przypięte zszywaczami do drzewa. Patriotycznie, ale czy ekologicznie?

Tydzień po uroczystym odsłonięciu pomnika Żołnierzy Wyklętych, na drzewie wciąż przypięte zszywkami są plakaty z zaproszeniem na to wydarzenie.

W sobotę, 17 września 2022 roku, oficjalnie odsłonięty został pomnik Żołnierzy Wyklętych w parku Batorego w Stargardzie. Organizatorem tego wydarzenia było stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny Stargard. W wydarzeniu brali udział między innymi: przewodniczący tego stowarzyszenia Krzysztof Sosin, poseł PiS ze Stargardu Michał Jach, dyrektor szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Paweł Skubisz, zastępca prezydenta Stargardu Piotr Mync, był przedstawiciel wojewody zachodniopomorskiego i jeszcze kilku innych oficjeli.

W minioną sobotę w parku Batorego wiele mówiono o patriotyzmie, polskości, niezłomności, właściwym zachowaniu. Następnie każdy poszedł w swoją stronę, niejeden pewnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. O posprzątaniu po tym wydarzeniu najwidoczniej nikt nie pomyślał. Do dzisiaj na drzewie przy pomniku przypięte zszywaczami są dwa plakaty zapraszające do udziału w oficjalnym odsłonięciu pomnika Żołnierzy Wyklętych. Przez tydzień nie było komu ich zdjąć.

Niejeden mieszkaniec zastanawia się też, czy umieszczanie plakatów na drzewach to właściwe zachowanie?